Poznańska Kolej Metropolitalna jedzie do Swarzędza

W czwartek, 6 września Swarzędz oficjalnie przystąpi do systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Tego dnia podpisana zostanie odpowiednia umowa.

logo PKM
logo PKM

Dokument podpiszą przedstawiciele Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego oraz Miasta i Gminy Swarzędz. Po podpisaniu umowy uruchomione zostaną połączenia w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej na trasach:
Poznań Główny - Poznań Garbary - Poznań Wschód - Poznań Antoninek - Swarzędz;
Swarzędz - Poznań Antoninek - Poznań Wschód - Poznań Garbary - Poznań Główny.
Niektóre z połączeń Poznańskiej Kolei Metropolitalnej będą realizowane z Nowego Tomyśla
i Jarocina do Swarzędza. Nada to PKM walory szybkiej kolei miejskiej, która zatrzymując się na przystankach położonych wzdłuż danej linii kolejowej pozwoli mieszkańcom miasta i metropolii korzystać w granicach Poznania z bardzo szybkiego środka transportu publicznego.
Podpisując umowę gmina Swarzędz wraz z pozostałymi partnerami deklaruje partycypację w kosztach uruchomienia nowych połączeń.
Również 6 września oficjalnie do użytku oddany zostanie węzeł przesiadkowy, znajdujący się przy dworcu PKP w Swarzędzu. Węzeł powstał w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania.