Specjalna oferta PKM dla uczestników festiwalu w Jarocinie

Od 13 do 15 lipca potrwa tegoroczna edycja Jarocin Festiwal. Z inicjatywy Stowarzyszenia Metropolia Poznań, dla uczestników festiwalu Poznańska Kolej Metropolitalna wprowadza specjalną ofertę przejazdu.

Oferta kierowana jest do uczestników Festiwalu posiadających trzydniowy karnet wstępu na Jarocin Festiwal 2018 lub opaskę dodawaną do karnetu, które upoważniają do:

 • przejazdu w relacji Poznań Gł. - Jarocin, w pierwszych dwóch dniach Festiwalu, tj. 13 i 14 lipca br., z rabatem 30%;
 • darmowego przejazdu w relacji Jarocin - Poznań Gł. w dniu zakończenia Festiwalu, tj. 16 lipca br., o godzinie 2:04.

Oferta dotyczy wyłącznie taboru Kolei Wielkopolskich - operatora Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

tabor Kolei Wielkopolskich
tabor Kolei Wielkopolskich

- Poznańska Kolej Metropolitalna to coś więcej niż dojazdy do pracy lub szkoły i z powrotem. To również działania wspierające wydarzenia kulturalne. Ulgi w kosztach dojazdów, które adresowane będą do uczestników festiwalu w Jarocinie pokryte zostaną po połowie przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań i miasto Jarocin - informował w trakcie spotkania z dziennikarzami Jan Grabkowski, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, starosta poznański. - Dziękuję Stowarzyszeniu Metropolia Poznań i Kolejom Wielkopolskim za to, że zechciały włączyć się w organizację festiwalu w Jarocinie. Zależy nam na tym, aby festiwalowa publiczność docierała do nas przede wszystkim pociągami, bo tak jak w każdym mieście problemem dla nas jest liczba miejsc parkingowych - dodał Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina. - Włączamy się w różne projekty ponieważ zależy nam na tym, aby propagować połączenia kolejowe. W tym przypadku ważniejsze dla nas, jako przewoźnika, jest, aby młodzież, która korzystać będzie z naszych połączeń, szczęśliwie na festiwal dotarła i z imprezy wróciła - zaznaczył Włodzimierz Wilkanowicz, prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich Sp. z o.o.

Rozkład jazdy specjalnego festiwalowego pociągu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, który będzie podstawiony w dniu 16 lipca br. dla uczestników Jarocin Festiwal 2018:

Numer pociągu 77249, data 16 VII

 • Jarocin 02:04
 • Mieszków 02:09
 • Chocicza 02:15
 • Solec Wielkopolski 02:20
 • Sulęcinek 02:23
 • Środa Wielkopolska 02:30
 • Pierzchno 02:36
 • Kórnik 02:40
 • Gądki 02:44
 • Poznań Krzesiny 02:49
 • Poznań Starołęka 02:53
 • Poznań Dębina 02:56
 • Poznań Główny 03:00

Poznańska Kolej Metropolitalna (PKM) to wspólne przedsięwzięcie Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz 40 gmin i 10 powiatów oparte na zasadzie solidaryzmu. PKM to jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Polsce. To system regularnych kolejowych połączeń regionalnych o częstotliwości kursowania pociągów w godzinach szczytu co 30 minut. PKM obejmuje swoim zasięgiem obszar w promieniu około 50 km od Poznania. 10 czerwca 2018 roku zostały uruchomione pierwsze 4 linie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Jeszcze w tym roku zostanie uruchomione kolejne połączenie, natomiast na pięciu pozostałych liniach poznańskiego węzła kolejowego połączenia PKM będą uruchamiane sukcesywnie wraz z końcem remontów tych linii w latach 2019-2021. Funkcjonowanie PKM ma służyć zmniejszeniu ruchu samochodowego w stolicy metropolii poprzez zachęcanie 2 mln mieszkańców do korzystania ze zbiorowego transportu publicznego.

Festiwal w Jarocinie 2018 to 3 dni, 4 sceny, ponad 50 koncertów i wydarzeń. Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018. Bohaterem tegorocznego motywu na Festiwalu w Jarocinie będzie Johnny Rotten - wokalista Sex Pistols i Public Image Limited. Festiwal już drugi rok z rzędu odbędzie się w przestrzeni miejskiej Jarocina. Na czterech scenach usytuowanych w centralnych punktach miasta wystąpi kilkudziesięciu artystów. Nie zabraknie też Rytmów Młodych - legendarnego konkursu dla debiutantów, w jury którego zasiądzie w tym roku m.in. Katarzyna Nosowska, laureatka Rytmów w roku 1992.