Kino za trzy zeta - Święeta Polskie

2017-11-16 ( czwartek ) – 2017-12-14 ( czwartek )
Koziegłowy

"Kino za trzy zeta" - Święta Polskie - cykl ten obejmuje trzynaście filmów polskich związanych ze świętami obchodzonymi w naszym kraju. Wszystkie filmy zostały zrealizowane przez Telewizję Polską. Tematyka jest psychologiczna i moralna, jednak wiele z nich zawiera w sobie sporą dawkę humoru.

16 listopada o godzinie 19:00:

"Wszyscy święci" Andrzeja Barańskiego. Rozgrywający się w dniu Wszystkich Świętych obraz, przynosi nastrojową wizję bardzo wrośniętego w narodową tradycję Święta Zmarłych łącząc ją z subtelnymi rozważaniami o naturze przemijania i wnikliwym studium pogmatwanych polskich losów. Prawie 80-letnia bohaterka pragnie uporządkować swoje sprawy i wyjaśnić wszystko, co dotyczy życia jej własnego i jej dorosłych dzieci. Przeszłość kryje w sobie jednak bolesne tajemnice. W pamięci pozostają aktorzy starszego pokolenia - Teresa Szmigielówna w roli głównej, Wiesława Mazurkiewicz, Alina Janowska, Anna Polony, Wieńczysław Gliński czy Bronisław Pawlik w swojej ostatniej roli filmowej. Muzycznym leitmotivem opowieści jest rozsławiona przez Piwnicę pod Baranami pieśń Zygmunta Koniecznego ze słowami Tadeusza Śliwiaka w wykonaniu Haliny Wyrodek "Ta nasza młodość...", towarzysząca sekwencjom retrospektywnym.

14 grudnia o godzinie 19:00:

"Noc świętego Mikołaja" w reżyserii Janusza Kondratiuka. Przewrotna historia o dwóch kryminalistach, którzy wydostają się z więzienia na jednodniową przepustkę, by spełnić dobry uczynek: w przebraniu Św. Mikołaja i Anioła wręczyć prezenty dzieciom z Domu Dziecka. Jednak tak naprawdę mają na wolności do załatwienia zupełnie coś innego... W rolach głównych zobaczymy Zbigniewa Buczkowskiego, Lucjana Fedora, Leszka Zdunia, Wojciecha Walasika, Barbarę Dziekan oraz Edytę Olszówkę.

Wejściówki na seanse można kupować w cenie 3 złotych w CKiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.

Zobacz gok-sokol.pl/