Park linowy "Cascader Park" w Kobylnicy
Park linowy to system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach. Wśród nich jest most tyrolski, kładki, zjazdy ukośną liną, przejścia po wiszących kłodach i belkach, pętle, siatki itp. Cascader Park posiada dwie trasy dla dorosłych (łatwiejsza i trudniejsza) oraz trasę dziecięcą. Wszystkie trasy kończą się tzw. "zjazdem tyrolskim", a jeden z nich mierzy aż 60 metrów.


MuzeumPrzyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie
Oddział Muzeum w W XIX-wiecznym uzarzewskim pałacu o neorenesansowych elewacjach znajduje się Muzeum Środowiska Przyrodniczego i Łowiectwa. Zgromadzone tu eksponaty przyrodnicze, trofea i akcesoria myśliwskie oraz dzieła sztuki obrazują różnorodność fauny wielkopolskiej oraz bogate na tym terenie tradycje łowieckie. Można tu obejrzeć m.in. kości zwierząt wymarłych lub obecnie w Wielkopolsce niewystępujących (np. tura i niedźwiedzia), a także pierwotną broń myśliwską.

www.muzeum-szreniawa.pl


Centrum Sportu i Rekreacji w Swarzędzu
Kompleks obejmuje trzy pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, halę sportową, krytą pływalnię i sztuczne lodowisko. W pływalni "Wodny Raj" czekają baseny różnej wielkości - basen sportowy, basen rekreacyjny ze sztuczną rzeką i kaskadą wodną, brodzik dla dzieci oraz dwie zjeżdżalnie po 90 m długości każda. W obiekcie znajduje się kawiarenka, zespół odnowy biologicznej z salą ćwiczeń kondycyjnych, solarium, pomieszczeniem do masażu oraz sauną, kręgielnia, a zimą lodowisko.


Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu
Największe w Europie plenerowe muzeum etnograficzne, poświęcone historii polskiego pszczelarstwa i bartnictwa. Zgromadzono w nim unikatową kolekcję uli liczącą ponad 230 obiektów, od barci leśnych, uli figuralnych i architektonicznych do uli skrzynkowych. Najstarszy ul liczy ok. 700 lat. Jest to kłoda wyłowiona z Bugu, zachowana w doskonałym stanie dzięki przesyceniu kitem pszczelim. Większość uli zamieszkana jest przez pszczoły.

www.muzeum-szreniawa.pl


Kościół św. Mikołaja w Wierzenicy
Drewniany kościół z zakrystią z XVII w. i XVIII-wieczną wieżą. Do północnej nawy przylega murowana kaplica grobowa w stylu podhalańskim rodziny Cieszkowskich zbudowana ok. 1870 r. W środku znajduje się m.in. neoklasycystyczny pomnik grobowy filozofa Augusta Cieszkowskiego dłuta Antoniego Madejskiego i drzwiami z brązu wg proj. Teofila Lenartowicza.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej