Golęczewo
Miejscowość powstała w 1905 r. Znajduje się tu szereg budynków z szachulcowymi detalami i wysokimi dachami zbudowane na wzór dawnych, XIX wiecznych gospodarstw w landach niemieckich.


Chludowo
Modrzewiowy kościół ze zmieniającymi się obrazami przy ołtarzu, zbudowany dzięki fundacji cysterek. Na szczycie dachu umieszczono tabliczkę z blaszanym hełmem i chorągiewką, na której wytłoczono rok powstania kościoła, czyli 1736.


Suchy Las
Nowoczesny budynek Parku Wodnego OCTOPUS. Obok pływalni w obiekcie mieści się bowling, restauracja oraz bogato wyposażone studio konferencyjno-biznesowe. W sąsiedztwie Parku Wodnego usytuowana jest hala sportowo-widowiskowa Gminnego Ośrodka Sportu, która przystosowana jest do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i halową piłkę nożną.


Glinno
Miejsce urodzin Wojciecha Bogusławskiego - Ojca Polskiego Teatru. W Glinnie, w miejscu gdzie stał rodzinny dworek Bogusławskiego znajduje się upamiętniająca go tablica oraz urna z ziemią z miejsca jego pochówku.


Ruiny kościoła w Chojnicy
Ruiny późnogotyckiego kościoła na terenie poligonu wojskowego. Ludność wsi Chojnica została wysiedlona w czasie II wojny światowej, gdy Niemcy poszerzali teren poligonu. Do dziś z całej miejscowości ostały się tylko ruiny kościoła. Ruiny często są eksponowane w filmach, np. w "Ogniem i mieczem".

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej