Jeziory
Siedziba dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach mieści się w budynku wybudowanym w czasie II wojny światowej dla namiestnika Rzeszy w Kraju Warty Artura Greisera. Dziś jest tu kompleks dydaktyczny z salą audiowizualną, salami dydaktycznymi i konferencyjnymi. Mieści się tu także muzeum przedstawiające podstawowe informacje o Wielkopolskim Parku Narodowym, pomnikach przyrody oraz ekosystemie.


Jezioro Góreckie
To najpiękniejsze jezioro rynnowe w Wielkopolskim Parku Narodowym. Na jeziorze położone są dwie wyspy: Zamkowa i Kopczysko. Na pierwszej z nich pozostałości XIX zameczku, ufundowanego przez Tytusa Działyńskiego jako prezent ślubny dla siostry. Został zniszczony przez artylerię pruską w czasie Wiosny Ludów. Ruiny te są dobrze widoczne zimą, kiedy wyłaniają się spoza konarów rosnących drzew.


Centrum Tenisowe "Angie" w Puszczykowie
To największe centrum tenisowe w Wielkopolsce. Rozmiary hali pozwalają na rozgrywanie wszystkich profesjonalnych turniejów świata. Centrum dysponuje również siłownią, kabinami cieplnymi, zapleczem hotelowym, restauracją oraz salą konferencyjną.. Wspaniałe warunki pozwalają na organizacje w tym miejscu takich rozgrywek, jak mecze o Puchar Davisa.


Dworzec w Puszczykówku
Drewniany dworzec w Puszczykówku został zbudowany w 1911 r. Jest on lekki, drewnianej konstrukcji o architekturze typowej dla miejscowości letniskowych, zwieńczony drewnianym dachem z widocznym zabytkowym zegarem na stylowej wieżyczce. Ma dwie poczekalnie: letnią i zimową.


Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Muzeum mieści się w starym domu oraz ogrodzie rodziny Fiedlerów. Z biegiem lat rosło zainteresowanie czytelników Arkadego Fiedlera domem, w którym mieszkał i tworzył, a także gromadzonymi w nim eksponatami z podróży. To nasunęło pisarzowi i jego rodzinie pomysł stworzenia w rodzinnej willi muzeum. Dziś są tu setki interesujących eksponatów z całego świata: rzeźby i maski obrzędowe, tam-tamy i inne instrumenty muzyczne, trofea ludzkich głów preparowanych przez Indian Hibarów, najpiękniejsze motyle tropikalne, skorpiony, piranie i wiele innych. W 2008 r. obiekt wzbogacił się o kopię w skali 1:1 statku Krzysztofa Kolumba - Santa Marię.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej