Puszczykowo

Puszczykowo jest miasteczkiem o wyjątkowych walorach przyrodniczo - krajobrazowych. Jest jedną z gmin aglomeracji poznańskiej, zlokalizowaną w południowej części powiatu poznańskiego ziemskiego.
O urodzie Puszczykowa decyduje jego położenie - nad rzeką Wartą, w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego i w niewielkiej odległości od licznych jezior. W ogrodowo-lesisty krajobraz wkomponowane są zabudowania. Położenie Puszczykowa nad rzeką i wśród pięknych lasów sprawia, że gmina stanowi znakomitą bazę rekreacyjną dla mieszkańców Poznania i okolic. Magnesem przyciągającym wycieczkowiczów są: Muzeum Przyrodnicze w Jeziorach, liczne szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, dostępność obiektów sportowych i dobrze rozwinięta baza gastronomiczno-hotelowa. W mieście funkcjonuje wiele ośrodków sportowo-rekreacyjnych.
W ramach projektu Mikroregion Wielkopolskiego Parku Narodowego - Zielone Płuca Wielkopolski, została przygotowana interaktywna mapa wraz z szeroką bazą informacji turystycznej o atrakcjach i walorach Puszczykowa, a także innych gmin położonych wokół parku.

Zobacz także: