Klucze przekazane - można już mieszkać

Ponad dwa tygodnie przed zaplanowanym terminem w Tarnowie Podgórnym oddano do użytku mieszkania w ramach Gminnego Programu Budowy Mieszkań z Dojściem do Własności.

Mieszkania w ramach Gminnego Programu Budowy Mieszkań z Dojściem do Własności
Mieszkania w ramach Gminnego Programu Budowy Mieszkań z Dojściem do Własności

We wtorek, 11 września 2018 r. beneficjenci Programu podpisali stosowne umowy i otrzymali klucze.
- Gmina Tarnowo Podgórne uruchomiła program z myślą o tych mieszkańcach, którzy zdaniem instytucji finansowych nie mają wystarczającej zdolności kredytowej. Z drugiej strony natomiast nie spełniają już warunków koniecznych do otrzymania mieszkania komunalnego - powiedział na uroczystości przekazania kluczy Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka. - Jest to nasza, samorządowa odpowiedź na potrzeby naszych mieszkańców.
W ramach Gminnego Programu powstało 18 mieszkań (o powierzchni 47 - 69 m2) wraz z komórkami lokatorskimi. Wybudowano także drogę, parkingi i plac zabaw oraz zagospodarowano teren wokół.
Program był realizowany poprzez spółkę Tarnowska Gospodarka Komunalna TP-KOM. Budynki zaprojektowała firma AC STUDIO. Umowę z wykonawcą AKBUD-KURANT na budowę I budynku podpisano w czerwcu 2017 r., a drugiego w październiku 2017 r.
Opłaty, jakie ponoszą mieszkańcy (czynsz i zaliczka na wykup), wynoszą 790 - 1100 zł w zależności od powierzchni mieszkania. Umowy zakładają wykup mieszkania po maksymalnie 25 latach.
Gmina Tarnowo Podgórne rozważa kontynuacje Programu. - Najpierw musimy zbadać zainteresowanie wśród mieszkańców Gminy - mówi Wójt Tadeusz Czajka. - Zbieramy wstępne już deklaracje i na tej podstawie podejmiemy decyzję.

Zobacz także: