Betlejem Poznańskie

Na pl. Wolności w Poznaniu już ruszyło Betlejem Poznańskie. Impreza na Starym Rynku rozpocznie się w sobotę, 1 grudnia. Podobnie jak w latach ubiegłych, codziennie od godz. 11:00 do 21:00  a na Starym Rynku do godz. 19:00, na wszystkich gości czeka moc atrakcji.

Betlejem Poznańskie
Betlejem Poznańskie

Nie zabraknie występów artystycznych, warsztatów dla dzieci i młodzieży, wydarzeń charytatywnych i różnorodnych stoisk handlowych i gastronomicznych. Na placu Wolności stanęły karuzele wraz z największym młyńskim kołem z którego szczytu można podziwiać panoramę miasta. Na Starym Rynku znajdzie się tradycyjny Dzwonek życzeń, skrzynia na listy do św. Mikołaja i oczywiście Szopka Bożonarodzeniowa.
Jarmark na placu Wolności i Starym Rynku połączą stragany na ul. Paderewskiego. I chociaż Betlejem Poznańskie zakończy się 21 grudnia, to na ul. Paderewskiego świąteczne stoiska będą czynne do Trzech Króli, czyli 6 stycznia 2019 r.
Atrakcją dla dzieci będzie spotkanie ze Św. Mikołajem (6 grudnia) i jak co roku Ice Festiwal (8-9 grudnia), a 13 grudnia wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w odśpiewaniu kolędy "Cicha noc" w różnych językach. Trzy dni później do Poznania zawita Betlejemskie Światełko Pokoju. a 19 grudnia Świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Podczas Poznańskiego Betlejem na pl. Wolności będzie też można potańczyć na Silent Disco. Wypożyczenie słuchawek będzie bezpłatne w godz. 17:00 - 21:00, ale ich liczba jest ograniczona.

Szczegóły programu na stronie http://betlejempoznanskie.pl/