III Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej
 

III Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej

W poniedziałek, 17 maja, w hotelu IBB Andersia Hotel w Poznaniu rozpoczęły się obrady III Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej, które ze względu na żałobę narodową nie odbyło się w połowie kwietnia. Dwudniowe obrady tegorocznej edycji Forum odbywać się będą pod hasłem "Silna aglomeracja, nowoczesna metropolia". Uczestnicy spotkania dyskutować będą na temat promowania przedsiębiorczości w kontekście planów i strategii, które wyznaczają kierunki rozwoju aglomeracji.

czytaj więcej
Spotkanie Rady Aglomeracji Poznańskiej
 

Spotkanie Rady Aglomeracji Poznańskiej

W czwartek, 13 maja br., o godz. 11:00, w Sali Renesansowej poznańskiego Ratusza, odbędzie się Spotkanie Rady Aglomeracji Poznańskiej, w skład której wchodzą Prezydent Miasta Poznania, Starosta Poznański oraz wójtowie i burmistrzowie z gmin Powiatu Poznańskiego, Śremu, Szamotuł i Skoków.

czytaj więcej
Konkurs "Laur Gospodarności",
 

Konkurs "Laur Gospodarności",

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, organizator konkursu dla samorządów wiejskich i miejsko-wiejskich - "Laur Gospodarności", przedłużył termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie do środy, 12 maja br. (zamiast 5 maja).

czytaj więcej
 

Akademia Aglomeracji Poznańskiej

Centrum Badań Metropolitalnych przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, które funkcjonuje od maja tego roku, uruchomiło cykl debat pod hasłem "Akademia Aglomeracji Poznańskiej". Cykl ten mieści się w programie projektu badawczego "Funkcjonowanie i Kierunki Rozwoju Aglomeracji Poznańskiej", realizowanego przez konsorcjum czterech uczelni poznańskich: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Przyrodniczy.

czytaj więcej
Rada Aglomeracji Poznańskiej obchodzi 2 rocznicę powstania
 

Rada Aglomeracji Poznańskiej obchodzi 2 rocznicę powstania

Dwa lata temu 15 maja 2007 roku w poznańskim Ratuszu, Prezydent Miasta Poznania, Starosta Poznański oraz przedstawiciele gmin powiatu poznańskiego, podpisali "Porozumienie o współpracy", na mocy którego powstała Rada Aglomeracji Poznańskiej. Porozumienie zostało zawarte pod patronatem Marszałka Senatu, Wojewody Wielkopolskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

czytaj więcej
1 43 Strona 44