Poznańska Kolej Metropolitalna po inauguracji
 

Poznańska Kolej Metropolitalna po inauguracji

W pierwszej kolejności pociągami kursującymi w systemie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej będą mogli jeździć mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowych Poznań - Nowy Tomyśl, Poznań - Grodzisk Wielkopolski, Poznań - Jarocin i Poznań - Wągrowiec.

czytaj więcej
Nowe ścieżki rowerowe na terenie metropolii
 

Nowe ścieżki rowerowe na terenie metropolii

Powiat poznański zbuduje nowe ścieżki rowerowe, na które - decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego - otrzyma blisko 9,6 mln unijnego wsparcia z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Ścieżki wybudowane zostaną w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania.

czytaj więcej
Kolejne umowy podpisane, PKM tuż, tuż
 

Kolejne umowy podpisane, PKM tuż, tuż

10 czerwca po raz pierwszy na torach pojawią się pociągi kursujące w systemie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.W poniedziałek, 7 maja zostały podpisane kolejne umowy o udzielenie pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu na realizację zadania pn. "Wzmocnienie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze oddziaływania Aglomeracji Poznańskiej poprzez zwiększenie liczby połączeń kolejowych - dofinansowanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM)". W imieniu Woj. Wielkopolskiego umowę podpisał wicemarszałek W. Jankowiak, z drugiej strony dokumenty podpisali przedstawiciele samorządów położonych wzdłuż 4 pierwszych linii Poznańskiego Węzła Kolejowego, na których rozpocznie funkcjonowanie PKM: Pow. Średzkiego, Pow. Jarocińskiego, Kórnika, Krzykosów, Jarocina, Murowanej Gośliny, Wągrowca, Pow. Nowotomyskiego, Dopiewa, Opalenicy, Nowego Tomyśla, Pow. Grodziskiego, Stęszewa i Lubonia.

czytaj więcej
Porozmawiajmy o klimacie
 

Porozmawiajmy o klimacie

Jakie niekorzystne zjawiska są związane ze zmianami klimatycznymi? Jakie środki adaptacyjne w sytuacji zmian klimatu zastosować? Między innymi na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy dwudniowego IX Klimatycznego Forum Metropolitalnego, które odbyło się w połowie kwietnia w Poznaniu.

czytaj więcej
W niedzielę 11.PKO Poznań Półmaraton
 

W niedzielę 11.PKO Poznań Półmaraton

W niedzielę, 15 kwietnia na ulice Poznania wybiegnie ponad 11 tysięcy uczestników z 22 państw. Tylu znajduje się już na liście startowej 11.PKO Poznań Półmaratonu, a zapisy nadal trwają. Chętni do udziału w imprezie wciąż mogą się zgłaszać do 14 kwietnia.

czytaj więcej
Termomodernizacja dofinansowana
 

Termomodernizacja dofinansowana

Projekty termomodernizacyjne opracowane dla obiektów publicznych na terenie czterech gmin metropolii Poznań otrzymały dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Po ich realizacji pojawią się znaczne oszczędności w zużyciu energii potrzebnej do ogrzania obiektów, co przyczyni się do obniżenia emisji CO2 do atmosfery.

czytaj więcej
Misterium Męki Pańskiej
 

Misterium Męki Pańskiej

Tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 24 marca 2018 r. o godz. 19.00, w Poznaniu, na Cytadeli, pod Dzwonem Pokoju, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie.

czytaj więcej