100-lecie niepodległości - nowa kategoria w wydarzeniach

Na stronie Metropolii Poznań uruchomiliśmy nową kategorię wydarzeń "100-lecie niepodległości". Znalazły się tam informacje o wydarzeniach związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizowanych przez poszczególne gminy. Natomiast biało-czerwona rozetka odsyła do portalu informującego o obchodach rocznicowych w Poznaniu i okolicznych gminach.

.
100-lecie niepodległości

Jest tam przekierowanie do strony o Powstaniu Wielkopolskim, której pomysłodawcą był nieżyjący już redaktor naczelny Miejskiego Informatora Multimedialnego Wojciech Pelc, a autorem wersji graficznej i wykonawcą strony Maciej Rutkowski, grafik Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. W opracowanie koncepcji serwisu i rekonstrukcje wydarzeń z dużym zaangażowaniem włączyło się Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej 3 Bastion Grolman.
Portal zawiera bogate kalendarium Powstania Wielkopolskiego, interaktywne mapy dotyczące przebiegu powstania, fragmenty archiwalnych wywiadów z uczestnikami walk, dziesiątki zdjęć oraz wyjątkowe prezentacje multimedialne, m.in. specjalny klip wideo do jednej z najpopularniejszych pieśni powstańczych - "Marsylianki Wielkopolskiej".
Portal Powstanie Wielkopolskie powstał dziesięć lat temu i zbudowany został w systemie flashowym, stąd nie można otworzyć strony na urządzeniach mobilnych. Natomiast zachęcamy do oglądania portalu na urządzeniach stacjonarnych, po sprawdzeniu czy w oprogramowaniu aktywna jest wtyczka Shockwave Flash (inna nazwa programu Flash Player).