Murowana Goślina

Kościół św. Jakuba w Murowanej Goślinie
kościół katolicki wybudowany na przełomie XV i XVI w. w stylu późnogotyckim. Obrazy ołtarzowe Św. Jakuba oraz Madonny (ołtarz boczny) pochodzą z XVIII w. W okresach świątecznych obrazy przyozdabiane są w sukienki ze srebra. Obiekt znajduje się na Szlaku Św. Jakuba.


Rezerwat Śnieżycowy Jar
Rezerwat florystyczny powołany dla ochrony nielicznych w Wielkopolsce stanowisk Śnieżycy Białej (rośliny spotykanej w Sudetach). Rezerwat jest oblegany przez turystów na przełomie lutego i marca, kiedy kwitnąca Śnieżyca zapowiada wiosnę i tworzy z kwiatów przepiękny biały dywan.


Zespół Kościoła Parafialnego w Długiej Goślinie
kościół drewniany z 1623 r., jednonawowy, z nieco węższym prezbiterium. Wyposażenie wnętrza pochodzi z XVII i XVIIIw. Obok znajduje się drewniana dzwonnica z pocz. XX w. i szachulcowa plebania z XIX w. W kościele organizowane są letnie festiwale muzyczne "Musica sacra - musica profana". Kościół jest jednym z dwunastu obiektów na "Szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka"

www.puszcza-zielonka.pl


Wojnowo
malownicza wieś o znacznych walorach krajobrazowych (las i Jez. Wojnowskie, odrestaurowany park i pałac z XIX w.). W zachodniej części wsi znajduje się drewniana kaplica św. Jana Chrzciciela. Przy drodze do Łopuchowa ciągnie się aleja lipowa, mająca ok. 1,5 kilometrów długości.


Arboretum Leśne w Zielonce
Arboretum z licznymi stanowiskami znajduje się w samym sercu Parku Krajobrazowego "Puszcza Zielonka" w miejscowości Zielonka. W pobliżu znajduje się duży parking leśny z placem zabaw oraz ścieżką dydaktyczną "Zbiorowiska roślinne wokół Jeziora Zielonka"

www.puszcza-zielonka.pl

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej