Murowana Goślina

Murowana Goślina - "adres marzeń" dla każdego

Wszystkich, którzy szukają spokoju, aktywnego wypoczynku na łonie natury, a jednocześnie miejsca, gdzie wiele się dzieje - zapraszamy do Murowanej Gośliny!

Murowana Goślina to gmina licząca ponad 16 tysięcy mieszkańców, położona 20 km od centrum Poznania. Cechy ją wyróżniające to: młode społeczeństwo, nowoczesność, nastawienie na inwestycje i rozwój, ale również wspaniałe walory przyrodnicze i mieszkaniowe.

"adres marzeń" dla mieszkańców

Gmina znalazła się na liście tygodnika "Wprost" 100 najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania w Polsce. Celem nadrzędnym w strategii gminy jest rozwój mieszkalnictwa.

Edukacja

Na terenie gminy działa: 7 przedszkoli i 4 punkty przedszkolne, 5 szkół podstawowych, 2 gimnazja, Zespół Szkół Zawodowych, w którego skład wchodzą: technikum, szkoła zawodowa i policealne studium informatyki.

Kultura i sport

Murowana Goślina żyje wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Wśród nich jest "Największy w Wielkopolsce Jarmark św. Jakuba" wraz z widowiskiem historycznym "Dzieje Murowanej Gośliny" czy festiwal muzyczny "Musica Sacra Musica Profana". W roku 2010 po raz 5 zorganizowany został maraton rowerowy, który zgromadził niemal 1000 uczestników z całej Polski.

"adres marzeń" dla turystów

Ze względu na sąsiedztwo Parku Krajobrazowego "Puszcza Zielonka" prężnie rozwija się turystyka rowerowa. Oznakowane szlaki rowerowe liczą ponad 501 km długości. Wokół Puszczy wiedzie Szlak Kościołów Drewnianych z przepięknym XVII-wiecznym kościółkiem w Długiej Goślinie.

Atrakcyjny pobyt przez cały rok oferuje turystom 17 hoteli i gospodarstw agroturystycznych. Miłośnicy kąpieli mogą wybrać ofertę kąpielisk w Kamińsku, Okońcu i Wojnówku. Wyjątkowy na nizinach rezerwat Śnieżycy Górskiej "Śnieżycowy Jar" w Starczanowie w okresie wiosennym urzeka turystów białym dywanem kwiatów.

"adres marzeń" dla inwestorów

Na potrzeby planowania rozwoju gminy opracowano 44 miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, ułatwiające lokowanie inwestycji. Inwestorzy mogą liczyć na zwolnienia z podatku od nieruchomości. Profesjonalną obsługę gwarantuje wykwalifikowany pracownik samorządowy.

Oferta inwestycyjna

Gmina posiada atrakcyjne tereny pod aktywizację gospodarczą:

 • Goślińska Strefa Przemysłowa przy ul. Polnej - oferta obejmuje 150 ha - z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, z przeznaczeniem pod zakłady przemysłowe, magazyny, handel. Plusem jest atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 196 Wągrowiec - Poznań, pełne uzbrojenie,
 • w miejscowości Białęgi - 36 ha, przy drodze wojewódzkiej nr 187 Murowana Goślina - Oborniki, uzbrojenie: zasilanie energetyczne, woda, sieć telekomunikacyjna,
 • w miejscowości Trojanowo - 5 ha, przy drodze wojewódzkiej nr 196 (przy planowanej obwodnicy), z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, uzbrojenie w sieci umożliwiające przyłączenie wody, gazu ziemnego.

Wchodząca w skład Aglomeracji Poznańskiej Murowana Goślina to połączenie otwartych ludzi, nowoczesnego myślenia, sąsiedztwa wielkiego miasta z wypoczynkiem, bezpieczeństwem mieszkańców i wielkim bogactwem przyrody.

Zapraszamy do Murowanej Gośliny!


URZĄD MIASTA I GMINY

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

pl. Powstańców Wielkopolskich 9

62-095 Murowana Goślina

tel. 61 892 36 00

fax. 61 812 21 40

e-mail: gmina@murowana-goslina.pl

www.murowana-goslina.pl

Godziny Urzędowania:

 • Ewidencja Działalności Gospodarczej:
  poniedziałek 8.00 - 16.30
  wtorek-czwartek 8.00 - 14.00
  piątek 8.00 - 11.30
 • Pozostałe Referaty i Biura:
  poniedziałek 8.00 - 17.30
  wtorek-czwartek 8.00 - 15.00
  piątek 8.00 - 12.30
 • Dyżur Burmistrza i Zastępcy Burmistrza:
  poniedziałek 14.00 - 16.00, czwartek 10.00 - 11.00 oraz 15.30 - 15.45