Artystyczna Akcja Letnia

2018-07-02 ( poniedziałek ) – 2018-07-27 ( piątek )
Czerwonak, Kicin, Potasze, Promnice

Uczestnicy:  dzieci w wieku od 7 do 12 lat

Miejsce: Klub Jutrzenka w Kicinie, Klub Kogucik w Potaszach, Klub Iskra w Promnicach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.

Terminy:

  • 02- 06 lipca, g. 10:00 - 14:30 Klub Jutrzenka w Kicinie
  • 09-13 lipca, g. 10:00 - 14:30 w GOK Sokół w Czerwonaku
  • 16 - 20 lipca, g. 10:00 - 14:30 Klub Kogucik w Potaszach
  • 23-27 lipc, g. 10:00 - 14:30 Klub Iskra w Promnicach
  • Klub Jutrzenka w Kicinie. Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 roku życia. Uczestnicy zajęć wraz z instruktorką Małgorzatą Fabian stworzą książkę artystyczną. Poznają technikę malowania papierem, wycinankę, kolaż i origami. Zapoznając się z podstawami introligatorstwa stworzą miękką oprawę książki - szkicownika łączonego przy zastosowaniu szycia uniwersalnego. Poznają rodzaje, właściwości i cechy papieru oraz zasady pracy z tym materiałem.
  • GOK Sokół w Czerwonaku. Warsztat skierowany do dzieci w wieku od 8 do 11 roku życia. Uczestnicy zajęć wraz z instruktorką Joanną Synowiec stworzą książkę artystyczną. Poznają technikę malowania papierem, wycinankę, kolaż i origami. Zapoznając się z podstawami introligatorstwa stworzą miękką oprawę książki - szkicownika łączonego przy zastosowaniu szycia uniwersalnego. Poznają rodzaje, właściwości i cechy papieru oraz zasady pracy z tym materiałem.
  • Klub Kogucik w Potaszach. Warsztat skierowany do dzieci w wieku od 7 do 10 lat oraz dorosłych. Natalia Gilicka wraz z uczestniczącymi w zajęciach dziećmi i ich opiekunami podejmie temat teatru kamishibai czyli teatru obrazkowego, którego głównym tworzywem jest karton. Dzieci namalują karty ze stworzoną przez siebie opowieścią. Wykreują również postacie, które staną się bohaterami przedstawienia i wykonają je z masy papierowej i różnych rodzajów papieru. Bedą tworzyć maski z masy papierowej i stroje z bibuły i papieru.
  • Klub Iskra w Promnicach. W tym miejscu odbędą się zajęcia wielopokoleniowe, adresowane do dzieci i ich opiekunów, do osób dorosłych i seniorów. Uczestnicy zajęć podczas warsztatów papierniczych wyczerpią własne kartki, z których w następnych dniach przygotują książkę artystyczną lub list artystyczny. Kartki powstaną z różnych rodzajów mas papierniczych, które przygotujemy dodając mielone rośliny, np. miętę, barwiąc je i dekorując. Zadbamy też o zróżnicowanie faktury papieru i różne efekty specjalne, takie jak dwu kolorowość czy zatapianie różnych kształtów w masie papierowej. Na papierze tym postaramy się także wykonać artystyczne listy. Ponadto w programie formy przestrzenne z papieru: ogrody z papieru wykorzystujące origami i wiklinę papierową, collage, quilling. Zajęcia prowadzi Joanna Synowiec, która będzie otwarta na sugestie uczestników, którzy być może mają własne doświadczenia z artystycznym wykorzystaniem papieru.

Na wszystkie zajęcia prowadzone w ramach akcji letnich obowiązują zapisy:

  • w siedzibie GOK Sokół, Czerwonak, ul. Gdyńska 47
  • telefonicznie pod numerem 61 652 60 30 g.9:00 - 15:30.

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla mieszkańców Gminy Czerwonak.

Zobacz gok-sokol.pl/