Niech żyje rysunek

2018-04-07 ( sobota ) – 2018-05-05 ( sobota )
Mosina

Galeria Miejska w Mosinie zaprasza na wernisaż wystawy rysunku Piotra Sonnewenda

wernisaż: 7.04.2018 r., g. 17:30, Mosina, ul. Niezłomnych 1

Piotr Sonnewend - studia na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Praktyka Scenograficzna przy Teatrze Studio w Warszawie. W 1981 roku - wyjazd na stałe do Niemiec (Berlin, Schöppingen, od 1997 roku - Legden). Liczne wystawy mi.n. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Sofii, Liege, San Vito. Od 1981 roku częściej w Zachodnich Niemczech, Holandii i Włoszech.

Pracuje w zakresie rysunku na dużym formacie, litografii oraz jako scenograf. Inscenizuje performances. Stała gościnna profesura w pracowniach rysunku i litografii w Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Gdańsku, Paderbornie, Essen i Enschede. Ostatnio w Bochum, Augsburgu, Stuttgarcie i Wiedniu.

Prace w publicznych zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu, Brukseli, Muzeum Paula Rubensa w Siegen oraz w Galeriach Miejskich.

Rzeźby i Objekty w miejscach publicznych Schöppingen, Heek-Nienborg i Ahaus, /Niemcy/.

Punktami ciężkości artystycznych działań Sonnewenda są: rysunek, litografia, autooffset, scenografia i performance. W dwuwymiarowych pracach artysta rozwija specyficzne właściwości używanego materiału i techniki, nadając im eksperymentatorską formę wyrazu. Jego prace charakteryzuje zróżnicowana powierzchnia obrazu, delikatne graficzne struktury oraz monochromatyzm.

Zobacz www.mosina.pl/