Dorota Sumińska - spotkanie autorskie

2018-04-27 ( piątek )
18:00
Suchy Las

Spotkanie autorskie z lekarzem weterynarii, behawiorystką i pisarką - Dorotą Sumińską.

Dorota Sumińska jest lekarzem weterynarii z wieloletnią praktyką i psychologiem zwierzęcym z zamiłowania. Prowadzi popularne radiowe i telewizyjne programy o zwierzętach. Kontynuuje prywatną praktykę lekarsko-weterynaryjną w swoim gabinecie na warszawskich Bielanach. Mieszka z liczną gromadą zwierząt, a w poszukiwaniu tych najmniej znanych podróżuje po całym świecie.

Jest autorką bestsellerów: "Autobiografii na czterech łapach, czyli historii jednej rodziny oraz psów, kotów, krów, koni, jeży, słoni, węży... i ich krewnych" (2008), "Dalej na czterech łapach" (2012), "Zwierza w łóżku" (2009), powieści "Świat według psa" (2010), "Zwykłe niezwykłe życie" (2012), "Historie, które napisało życie" (2013) oraz poradników i książek o zwierzętach m.in.: "Jak wychować dziecko, psa, koty... i faceta" (2011).

Dorota Sumińska pisze też książki dla dzieci. Jest autorką cyklu o jeżu Jerzym: "Wierzę w jeże" (2011) i "Jak jeż Jerzy został tatą" (2013), oraz innych książek dla najmłodszych, m.in.: "Dlaczego oczy kota świecą w nocy?" (2015), "Dlaczego hipopotam jest gruby?" (2016). W książce "Uśmiech gekona. Azja jakiej nie znacie" (2014) autorka opisała swoje podróżnicze doświadczenia z wielu wypraw do Azji. Jej pasją są dalekie podróże. Podczas wyjazdów odwiedza ciekawe przyrodniczo zakątki, dociera do rzadkich, egzotycznych zwierząt. Najnowsza książka autorki pt. "Balią przez Amazonkę" ukazała się w 2017 roku.

Spotkanie autorskie poprowadzi Ilona Starosta.

Bezpłatne wejściówki do odbioru:

Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16

Filia biblioteczna w Chludowie, ul. Szkolna 2

Filia biblioteczna w Złotnikach, ul. Żukowa 14

Zobacz osrodekkultury.pl/