Anioły - wystawa sztuki współczesnej

2017-11-16 ( czwartek ) – 2018-01-18 ( czwartek )
17:30
Komorniki

Miejsce: Galeria Sala Piwnica, ul. Stawna 7/11, Komorniki

Wernisaż: 16.11.2017 r., g. 17:30

Wystawa czynna do 18.01.2018 r.

Anioły to prowokacja do rozważań artystycznych na temat piękna tych postaci, obecnych w sztuce. Czy ktoś widział Anioła? Twórcza polemika bytu w wizji artysty przez wieki ulegała zmianom. Zaproponowany temat ma sprowokować do rozważań o funkcji przedstawień w formule środków wyrazu artystycznego. Zachęcić do poszukiwań symbolicznych zakorzenionych w naszej kulturze. (JKP)
W wystawie bierze udział 62 artystów z Polski, Niemiec, Ukrainy i Białorusi. Prezentowane są prace wykonane w różnych dyscyplinach artystycznych: malarstwo, rysunek, fotografia. Prace rzeźbiarskie w drewnie zostały wyrzeźbione podczas Sympozjum Rzeźbiarskiego 2017 - Szkółka jesienna w Kargowej, które od wielu lat organizuje Engelbert Weimann. Aranżację wystawy wykonali: Krzysztof Marciniak, Krzysztof Mankiewicz, Krzysztof Wiza. Oprawę muzyczną zapewnił artystyczny duet: Izabela Frąckowiak i Marta Torebko.
Wystawa pt.: "Anioły" odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Komorniki Jana Brody i Przewodniczącego Rady Gminy Komorniki Mariana Adamskiego. Kuratorem wystawy jest artysta plastyk Julia Kaczmarczyk-Piotrowska. Wystawa jest drugą realizacją projektu pt.: "Anioły", pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Przyznano wyróżnienie dla najciekawszej pracy. Otrzymała je Rozalia Nowak za pracę malarską na desce. Wyróżnienie przyznał zaprzyjaźniony z pracownią plastyczną GOK w Komornikach prezes WZAP Antoni Rut.

Zobacz www.komorniki.pl