Kino za trzy zeta - Świeta Polskie

2017-10-26 ( czwartek ) – 2017-11-16 ( czwartek )
19:00
Koziegłowy

Cykl ten obejmuje trzynaście filmów polskich związanych ze świętami obchodzonymi w naszym kraju. Wszystkie filmy zostały zrealizowane przez Telewizję Polską. Tematyka jest psychologiczna i moralna, jednak wiele z nich zawiera w sobie sporą dawkę humoru.
26 października o godzinie 19:00 - film: "Cud purymowy" w reżyserii Izabelli Cywińskiej na podstawie scenariusza Macieja Karpińskiego. Akcja osadzona jest w czasach współczesnych. Łódzki robotnik, Jan Kochanowski, mieszka wraz z żoną i dorosłym synem, zagorzałym kibicem piłkarskim, w skromnym mieszkaniu w bloku. Gdy zostaje wyrzucony z pracy, o zaistniały stan rzeczy obwinia zachodnich kapitalistów, z Żydami na czele. Wszystko ulegnie diametralnej zmianie po telefonie pewnego amerykańskiego prawnika. W rolach głównych zobaczymy: Danutę Stenkę, Sławomira Orzechowskiego, Grzegorza Małeckiego.
16 listopada o godzinie 19:00 - "Wszyscy święci" Andrzeja Barańskiego. Rozgrywający się w dniu Wszystkich Świętych obraz, przynosi nastrojową wizję bardzo wrośniętego w narodową tradycję Święta Zmarłych łącząc ją z subtelnymi rozważaniami o naturze przemijania i wnikliwym studium pogmatwanych polskich losów. Prawie 80-letnia bohaterka pragnie uporządkować swoje sprawy i wyjaśnić wszystko, co dotyczy życia jej własnego i jej dorosłych dzieci. Przeszłość kryje w sobie jednak bolesne tajemnice. W pamięci pozostają aktorzy starszego pokolenia - Teresa Szmigielówna w roli głównej, Wiesława Mazurkiewicz, Alina Janowska, Anna Polony, Wieńczysław Gliński czy Bronisław Pawlik w swojej ostatniej roli filmowej. Muzycznym leitmotivem opowieści jest rozsławiona przez Piwnicę pod Baranami pieśń Zygmunta Koniecznego ze słowami Tadeusza Śliwiaka w wykonaniu Haliny Wyrodek "Ta nasza młodość...", towarzysząca sekwencjom retrospektywnym.

Wejściówki na seanse można kupować w cenie 3 złotych w CKiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.
[GOK Sokół]

Zobacz gok-sokol.pl/